KURUMUMUZ

Kurumumuz Maltepe Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesinde tekli ranza sistemine göre projelendirilerek 38000 m2 alan üzerine kurulmuştur. A, B, C olmak üzere 3 Bloktan oluşan Ceza İnfaz Kurumu 06.06.2008 tarihinde hükümlü ve tutuklu kabulüne başlamıştır. Kurumda;

  • 9 ar kişilik 36 oda,
  • 2 adet 13 kişilik geçici oda,
  • 15 adet tekli oda,
  • 1 adet engelli odası,
  • 6 yataklı revir bulunmaktadır.

 

           Kurumda ayrıca hükümlü ve tutukluların eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinde kullanılmakta olan; 1 adet kapalı spor salonu, 1 adet toprak zeminli açık futbol sahası, 1 Adet suni çimli halı saha, A ve C Blokların bitimine müteakip 2 adet içerisinde 8 atölye bulunan iş atölyesi mevcuttur. Kurumda eğitim faaliyetlerinin sürdürebilmesi amacıyla 4 adet derslik, 2 adet bilgisayar sınıfı, 1 adet kütüphane ile birlikte 1 adet de toplantı, seminer vb. etkinlikleri ile sinema salonu olarak da kullanılan 1 birimden oluşmaktadır. 

Ceza ve İnfaz Kurumumuzda 2 adet açık görüş yeri, 3 adet de 7 şer kişilik kapalı görüş alanı ile bunlara ek olarak 9 adet avukat görüş mahalli, 3 adet SEGBİS odaları ve 3 adet aile görüş odası bulunmaktadır.

T.C. Adalet Bakanlığı-Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme-Yönetim : Mahir DOĞAN (Bilgisayar Öğrt.)